ORSZAK TRZECH KRÓLI - 2026
Mimo mroźnej aury, mieszkańcy Gniezna wzięli udział w Orszaku Trzech Króli
i podążali za mędrcami zmierzającymi do Świętej Rodziny. Wydarzenie miało wyjątkowy i radosny charakter.
Na jego czele niesiona była przez uczniów naszej szkoły symboliczna gwiazda betlejemska, prowadząca uczestników w dalszą drogę.
W pochodzie nie zabrakło Trzech Króli – Kacpra, Melchiora i Baltazara,
którzy nieśli ze sobą dary dla Dzieciątka Jezus, poruszając się w powozie zaprzężonym w konie.
Wtym roku był organizowany konkurs plastyczny. Gratulujemy naszym uczniom, którzy brali w nim udział i otrzymali wyróżnienia.
W organizację Orszak Trzech Króli tradycyjnie włączyła się nasza szkoła.
