MITY GRECKIE
W dniu 20.11.2025 uczniowie kl.5, jak co roku, na lekcji historii zaprezentowali przygotowane w grupach MITY GRECKIE.
Tegoroczną edycję cechowała różnorodność wykorzystanych technik .
Choć najczęściej wybierano możliwość nakręcenia krótkich filmów,
to pojawiła się też tradycyjna forma prezentacji teatralnej na żywo, osnuta wokół mitu o Orfeuszu Eurydyce.
W filmach opowiadano wybrane mity za pomocą teatru cieni, teatru kukiełkowego czy gry młodych aktorów.
Wykorzystano różnorodne elementy scenografii, stroje i plenery przenoszące akcję w naturalne przestrzenie.
Wszystkim uczniom kl.5 serdecznie gratulujemy twórczego podejścia do zadanego tematu,
co dało możliwość ciekawego spotkania z kulturą starożytnej Grecji.
Występom przyglądali się uczniowie kl.4, którzy za rok zmierzą się z tym samym zadaniem.
