Dlaczego warto wybrać nasze gimnazjum?

Nasze gimnazjum jest szkołą niepubliczną posiadającą uprawnienia szkoły publicznej.

Mało liczne klasy (16 osób) dają poczucie bezpieczeństwa oraz atmosferę zapewniającą harmonijny rozwój wychowanka.

Organem prowadzącym gimnazjum jest Stowarzyszenie „RODZICE-DZIECIOM”.

Na stanowisko dyrektora mianowany został mgr Jacek Maćkowiak.

Szkoła nasza oferuje poza podstawowymi przedmiotami wykładanymi w gimnazjach następujące zajęcia:

3 letni trening pamięci połączony z szybkim czytaniem

zajęcia socjoterapeutyczne, wychowanie do życia w rodzinie według autorskiej metody Wandy Papis i podręcznika formacyjnego „Miłujcie się”

dodatkowe lekcje chemii, fizyki i biologii

rozszerzony język angielski

dodatkowo język łaciński

podstawy retoryki klasycznej

zajęcia praktyczno – techniczne

zajęcia w-f: , sala gimnastyczna, siłownia, kręgielnia i inne

różnorodne koła zainteresowań:

dyskusyjne

taneczne (taniec: nowoczesny, klasyczny, ludowy)

chór, zespół instrumentalny

matematyczne, fizyczne, chemiczne

plastyczne

turystyczne

Zimą proponujemy naszym uczniom wyjazdy w góry na narty, a latem wypoczynek nad morzem, w górach czy nad jeziorem w pensjonatach o wysokim standardzie.

Jesteśmy wierni zawołaniu: BÓG, HONOR, OJCZYZNA, dlatego całe nasze działanie idzie w kierunku przypomnienia i świętowania naszych wspaniałych dziejów, bogatej tradycji i kultury chrześcijańskiej. Młodych pociągają wysokie ideały – dlatego powracamy do sprawdzonej pedagogiki, która przypomina, że umysły młodych ludzi mają być zajęte, a nie ich emocje i ciało.

Mamy już własne programy autorskie z języka polskiego, z podstaw retoryki i z plastyki.

Nauczanie i wychowanie naszych podopiecznych powierzyliśmy kadrze wykwalifikowanej (wszyscy uczący mają wyższe studia, przygotowanie pedagogiczne i większość spory staż pracy w szkole).

Czesne dla nowych uczniów w roku szkolnym 2015/2016 wynosić będzie 240.- płatne od września do czerwca. Wpisowe zaś 80.-.