... SPECJALISTYCZNE TERMOMETRY, ...

Utworzono dnia 14.11.2022

Uczniowie klas czwartych w środę 9.11. 2022 roku mieli możliwość uczestniczenia w projekcie związanym z ochroną przyrody i edukacją ekologiczną. Projekt ŚWiAT zakłada połączenie i promocję wiedzy o środowisku, alternatywnych technologiach używanych w celu racjonalnego korzystania z naturalnych zasobów środowiska.
W ramach projektu uczniowie mogli odwiedzić ogródek meteorologiczny wyposażony w między innym: klatkę meteorologiczną, specjalistyczne termometry, termohigrograf, barograf, deszczomierz, wiatromierz, rękaw meteorologiczny, tyczka śniegowa, edukacyjna elektrownia wiatrowo-słoneczna. Przy ogródku meteorologicznym znajduje się studnia „Abisynka”, która ma charakter badawczo–obserwacyjny i służy obserwacjom wahania zwierciadła wody. Oprócz ogródka uczniowie mieli okazję poznać zagadnienia związane z Ścieżką Edukacyjną, której tematem jest„ Ogród przyjazny pszczołom”.