ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM ...

Utworzono dnia 10.11.2022

Dnia 26 października 2022r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do szkolnej społeczności.

Złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej Rodzice – Dzieciom.

Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą p. Lidią Prell przygotowali

i zaprezentowali część artystyczną pod hasłem „Wypływamy na głębię….”.

Przekonywali, że w swojej edukacyjnej podróży niczego nie muszą się bać,

bo nie są sami - mają wokół siebie przyjaciół oraz Najważniejszego Przyjaciela danego z nieba.

Mimo, iż wypływają na głębokie wody nauki będą trzymać się razem, bo razem mogą zrobić wszystko.

Podczas uroczystości pierwszaki pokazały jak wiele potrafią i czego nauczyły się już w przeciągu dwóch miesięcy nauki

w naszej szkole. Wykazały się wiedzą o Polsce, wiedzieli jak dbać o środowisko oraz jak powinien zachowywać się każdy uczeń.

Pokazały czego nauczyły się na lekcjach polskiego, muzyki i wychowania fizycznego.

Zaprezentowały swoje umiejętności i talenty - recytująć, tańcząc, śpiewając, grając na instrumentach w rytm Marsza Radeckiego.

W swoim występie wykorzystali także utwory muzyki poważnej między innymi Marsz Wojskowy Szuberta oraz muzyki jazzowej –

Urszuli Dudziak. Pięknie śpiewali piosenki wraz z Małą Orkiestrą Dni Naszych – Piosenkę o przyjaźni i Piosenkę młodego patrioty

oraz piosenki przy akompaniamencie gitary.

Swoje umiejętności muzyczne zaprezentował również prowadzący uroczystość Antoni Maćkowiak grając na pianinie utwór

przygotowany pod kierunkiem p. Lidii Dudy.

Ceremonię pasowania i ślubowania poprowadzili Pan Dyrektor Jacek Maćkowiak oraz Pani Prezes Maria Ciążyńska.

Była ona bardzo podniosła i uroczysta. Na długo zostanie w pamięci pierwszaków, między innymi również dlatego,

że uczniowie zostali obdarowani pięknymi upominkami.

Na koniec koleżanki i koledzy z klas starszych złożyli najlepsze życzenia, powodzenia w szkole i oznajmili,

że zawsze mogą liczyć na ich pomoc. Klasa druga wręczyła piękne, własnoręcznie wykonane laurki – statki z życzeniami.

Zaprezentowała także piosenkę o szkole z ciekawym układem choreograficznym oraz zagrała na fletach i innych instrumentach.

Na uroczystość przybyli licznie najbliżsi naszych uczniów - rodzice, rodzeństwo, dziadkowie. Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy, że byli z nami w tym ważnym dla nas dniu.