LIST DO NIEBA

Utworzono dnia 21.11.2018

Ten list adresowany do Nieba jest wyrazem wdzięczności dla Patrona Szkoły.

Kochany Księże Prymasie!

Ciągle mam przed oczami Twoją dostojną sylwetkę i łagodne spojrzenie,gdy ulicami naszego miasta szedłeś w procesji ku czci św.Wojciecha.

Kierowałeś do nas swój miły,życzliwy uśmiech oraz błogosławiłeś mieszkańców,czyniąc w powietrzu znak krzyża.

Chłonęliśmy Ciebie i widzieliśmy w Tobie nie tylko przywódcę Kościoła w Polsce i męczennika,ale współrodaka

i prawdziwego Ojca Narodu!Przy Tobie czuliśmy się wolni,niezależni,mający swoją godność-każdy odczuwał,

że jest osobą,a nie masą potrzebną do produkcji w fabrykach i na roli.Ludzie wołali:Niech żyje Prymas!Okrzyki te płynęły prosto z serc.

Były to piękne,niezapomniane przeżycia.Podnosiłeś nas na duchu i wierzyliśmy,że Pan Bóg nad nami czuwa i nie opuści narodu,

którego Królową jest Jasnogórska Pani!

Dziesięć lat temu przywiodłeś nas do tej szkoły,która nosi Twoje imię.Patrzysz na nas codziennie ze swojego portretu i Twoim łagodnym,

ale przenikliwym spojrzeniem wskazujesz,co mamy robić.

Często pytam Cię,jak postąpić,jak uczyć i wychowywać?Czy moje relacje z nauczycielami są właściwe?

Czy mój stosunek do uczniów jest prawidłowy? Czy ta trudna sytuacja jest do rozwiązania? Człowiek ciągle potrzebuje wskazówek!

Dziękujemy za ABC Społecznej Krucjaty Miłości! Stosowanie się do jej dziesięciu punktów pozwala zobaczyć człowieka oczami Chrystusa

i Jego prosić o pomoc w trudnym położeniu.

W naszym pokoju nauczycielskim wisi nad stołem Twoja fotografia z obrazem MB Częstochowskiej ofiarowana nam przez ks.Rafała Budzyńskiego.

Twoje czułe spojrzenie spoczywa na nas,gdy rozmawiamy o różnych trudnościach,rozważamy problemy,niekiedy żartujemy i śmiejemy się serdecznie.

Twoja bliskość jest krzepiąca,dodaje sił do pracy i sprawia,że ta praca oraz cała szkoła są unoszone na skrzydłach.

Błogosław nam z Nieba i wstawiaj się za nami nieustannie,abyśmy udźwignęli ciężar odpowiedzialności,która na nas spoczywa!

Szanowni Państwo!

W wymiarze ziemskim od dziesięciu lat/czyli od początku/prowadzi tę szkołę Dyrektor mgr Jacek Maćkowiak.Dzięki niemu ta szkoła powstała, funkcjonuje i rozkwita!

W imieniu Stowarzyszenia”Rodzice-Dzieciom”wyrażam serdeczne podziękowania za ofiarną pracę,gorliwe służenie społeczności szkolnej oraz budowanie relacji międzyludzkich

w oparciu o Pana niezwykłą skromność i pokorę.Życzę wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego w codziennej pracy ,a także realizowania najśmielszych zamierzeń!

Maria Ciążyńska

PREZES STOWARZYSZENIA”RODZICE-DZIECIOM”