JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Utworzono dnia 07.01.2022

W piątek przed świętami, 17 grudnia 2021 r. odbyły się w naszej szkole Jasełka Bożonarodzeniowe,

do których włączyły się wszystkie klasy z edukacji wczesnoszkolnej.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą była klasa 2 wraz z wychowawcą p. Ewą Echaust.

W pięknych, barwnych strojach i przy wspaniałych dekoracjach przedstawili historię narodzenia Jezusa Chrystusa.

Spotkanie rozpoczął ksiądz Adrian, który złożył życzenia i udzielił wszystkim błogosławieństwa Bożego.

Jasełka ubogaciły również występy pozostałych klas. Klasa I zaprezentowała kolędę „Lulajże Jezuniu” grając na instrumentach muzycznych.

Klasa IIIa zatańczyła taniec gwiazdeczek do pastorałki „Gwiazda betlejemska”,

a klasa IIIb zagrała na fletach pastorałkę „Narodził się Jezus Chrystus”.

Przy wspólnym kolędowaniu i głoszeniu Dobrej Nowiny wszystkim bardzo szybko upłynął czas.

Na koniec p. Dyrektor złożył wszystkim życzenia. Po Jasełkach każda klasa udała się do swoich sal na dalsze świętowanie.