IX RAJD ROWEREM NA PRZEŁAJ

Utworzono dnia 25.10.2018

22.09.2018r. Łagiewniki Kościelne

W ostatnią sobotę lata poranek przywitał nas iście jesienną pogodą. Mimo chłodu i silnego wiatru na starcie pojawiła się 4- osobowa grupa z naszej szkoły:

Szymon N., Mateusz S., Igor P. i Mikołaj K. wraz z opiekunką p. Ewą. Mimo niesprzyjającego wiatru pokonywaliśmy kilometry jadąc przez pola

i lasy zatrzymując się w ciekawych miejscach m.in. przy drewnianym kościele w Waliszewie oraz przy pomniku poświęconym ofiarom II wojny światowej w Sławnie.

Na mecie w Łagiewnikach Kościelnych czekała na nas pyszna grochówka przygotowana przez szkolną stołówkę oraz mieliśmy okazję zwiedzić drewniany kościół pw. Bożego Ciała,

którego historię przybliżył nam proboszcz tutejszej parafii.

Przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Łagiewnikach Kościelnych znajduje się Izba Pamięci i Tradycji Ziemi Kiszkowskiej, po której oprowadzał nas dyrektor szkoły.

Dla chętnych przeprowadzono konkursy sprawnościowe oraz z przepisów ruchu drogowego. Jak zwykle rywalizacja była bardzo wyrównana.

W teście z przepisów ruchu drogowego na drugim miejscu uplasowali się uczniowie naszej szkoły: Mateusz S. i Mikołaj K.

W konkursach sprawnościowych uczestnicy musieli wykazać się dużym zmysłem równowagi oraz spokojem, aby przejechać określony odcinek w jak najdłuższym czasie

tzw. żółwia jazda oraz kasztanem rzucić do wiklinowego koszyczka. Suma punktów uzyskanych w obu konkurencjach dawała szansę na wygraną.

Drugie miejsce ponownie zajęli nasi uczniowie: Mikołaj K. i Mateusz S.

W drodze powrotnej wiatr okazał się dla nas bardziej łaskawy i wiał nam w plecy. Łącznie pokonaliśmy 60 km.

ZAŁĄCZNIKI

• Załącznik