... BĘDĄ REPREZENTOWAĆ ...

Utworzono dnia 10.05.2023

Zofia Gadziński i Aurelia Górska, dwie uczennice klasy szóstej wyłonione na etapie szkolnym konkursu , „Lesen gehen…” ,będą reprezentować naszą szkołę na etapie wojewódzkim tego konkursu.

Organizatorami konkursu pięknego czytania poezji niemieckiej dla dzieci „Lesen gehen…” są Poznański Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Biblioteka Filologiczna Novum UAM w Poznaniu. Celem konkursu jest propagowanie języka niemieckiego oraz zainteresowanie uczniów literaturą, podnoszenie umiejętności czytania, ćwiczenie poprawnej wymowy i dykcji i przygotowanie uczniów do wystąpień publicznych.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się ponad stu uczniów szkół podstawowych z całej Wielkopolski. Każdy uczestnik przygotowuje dwa wiersze wybitnych niemieckich twórców wybrane z listy zaproponowanej przez organizatorów.

Konkurs „Lesen gehen…” jest częścią realizowanego przez panią Annę Dębiec w roku szkolnym 2022/23 w świetlicy i klasie szóstej projektu językowo-plastycznego: „Malen gehen...”