A KIM JEST TEN DOWCIPNY PISARZ ?

Utworzono dnia 16.09.2022
Czy pisarzom burczy w brzuchu? Taki podtytuł nosi projekt czytelniczy Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna,
który zainaugurowany został spotkaniem z pisarzem, który chodząc do szkoły nigdy nie dostał jedynki.
Naprawdę? Tak. Niestety szóstki też nie dostał. Dlaczego? Bo gdy chodził do szkoły nie było jedynek, ani szóstek ;)
A kim jest ten dowcipny pisarz? To Grzegorz Kasdepke, autor wielu książek dla najmłodszych.
Nasi drugoklasiści mieli zaszczyt uczestniczyć w tym spotkaniu, a sam autor zrobił na dzieciach bardzo miłe wrażenie.
W szkole najbardziej lubił wf, ale czytając początkowo komiksy już w wieku około trzynastu lat zapragnął zostać pisarzem.
A później nawet musiał wypić sok z cytryny, bo został wyróżniony Orderem Uśmiechu.
Szczegółowy wywiad z gościem przeprowadziły dzieci zgromadzone na sali.
Pytania byłe przeróżne: -Czy myje pan zęby? -Regularnie. -Jaki ma pan samochód? -Brudny. -Kiedy ma pan urodziny?
-4 maja. -Ile ma pan lat, skoro wygląda staro? -50. - Czy lubi pan masło? -Tak.- Czy zawsze pan nosi szal?
-Zdejmuję do kąpieli. .....Na końcu autografy i okazja do indywidualnych pytań. Było sympatycznie,
a dzieci wiedzą, że kto czyta, ten staje się mądrzejszy :)