10 LAT NASZEJ SZKOŁY

Utworzono dnia 19.11.2018

Uroczyste obchody rocznicy odbyły się 19.X. Mszę Św. koncelebrowana w kościele p.w. bł. Michała Kozala

odprawił Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak wraz z bp. Bogdanem Wojtusiem, księżmi michalitami

oraz zaproszonymi kapłanami. Słowo na temat roli szkoły wygłosił nasz Asystent Kościelny, ks. Krzysztof Stanula.

Na koniec Ksiądz Prymas poświęcił nowy sztandar.

Kolejna część uroczystości miała miejsce w sali obok kościoła. Na widowni zasiedli kapłani z ks. Prymasem,

przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, nauczyciele, uczniowie, absolwenci, rodzice.

Po odśpiewaniu hymnu został odczytany list wdzięczności dla Patrona, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Dyrektor Szkoły Jacek Maćkowiak, prowadzący palcówkę od pierwszego dnia jej istnienia, przypomniał trudne początki i zasługę takich osób jak;

p. Aliny Spiżewskiej, p. Elżbiety Rosińskiej, p. Agnieszki Maćkowiak, p. Krzysztofa Ostrowskiego.

Osobom szczególnie zasłużonym wręczył pamiątkowe medale.

Program artystyczny związany ze 100-leciem odzyskania niepodległości wg scenariusza p. Anny Dominiczak

zaprezentowali uczniowie różnych klas. Był więc krakowiak w barwnych strojach ludowych, recytacje utworów patriotycznych,

taniec z białymi i czerwonymi szarfami.

Absolwent szkoły, Stanisław Majewski, zagrał na fortepianie Poloneza As-dur Fryderyka Chopina.

Na koniec wystąpił gimnazjalista Jakub Nowakowski, odczytując tekst napisany przez Marię Ciążyńską gwarą „Dzieje szkoły po naszymu”.

Po programie wszyscy obecni ustawili się na stopniach przed świątynią, by uwiecznić się ma wspólnej fotografii.

Dalszy ciąg jubileuszu maił miejsce w budynku szkoły przy ul. Orzeszkowej 20.

Na gości czekał posiłek, na uczniów i absolwentów stoły zastawione ciastem.

Teraz wszyscy jesteśmy bogatsi o 10 lat, które mamy za sobą.

Przed nami kolejne wyzwania, plany, a przede wszystkim - wspólna, ofiarna praca!